Představte si, že by jste seděli v kanceláři zaměstnavatele se stovkami životopisů, které padají na váš stůl, na každé volné místo na které někoho hledáte ve vaší společnosti.

Copyright: osons / 123RF Stock Photo

Počet volných pracovních míst – 1 a počet uchazečů – nespočetně

Jako zaměstnavatel je vaší povinností vybrat nejvhodnějšího a nejlepšího kandidáta. Takže je na kandidátovi, aby zaujal zaměstnavatele z těch stovek žádostí vybral právě jeho. Takže nikdy nedopusťte tu chybu že budete podceňovat význam “dobrého a zajímavého životopisu”.

Mít dobrý a dokonalý životopis není alegorie. Ani to nemá nic společného s elitními školami nebo výjimečnou praxí. Dělník může mít těžko výjimečný životopis, zatímco životopis profesionála s bílým límečkem může být jak vyjimečný, tak i špatně napsaný. Dobrý životopis je prvním krokem k získání dobré práce; musíte mít na paměti, že před tím, než se tam dostanete, je váš zástupce u zaměstnavatele. Přehledný životopis obsahuje podrobné informace o kandidátovi, který je pravdivý, stručný a neměl by být přehnaně nebo zbytečně dlouhý.

Existují jisté věci, které dělají Váš životopis skvělým

1. Nejdříve rozhodněte o formátu vašeho životopisu. Rozhodněte se, zda chcete mít ve funkčním nebo chronologickém formátu.
2. Napište svůj životopis tak aby obsahoval aktivní slovesa.
3. Zvýrazněte své dovednosti a cíle.
4. Buďte přesvědčeni o svém profesionálním backgroundu. Pokud jste zkušená osoba, zmiňte své zaměstnání s předchozími zaměstnavateli. Jestliže jste absolventi, definujte své odborné kvalifikace.
5. Definujte aktuální platovou stupnici. A nezapomínejte na dostatečné rozmezí protože u každého vyjednávání o platu můžete očekávát tlak na snížení vašeho požadavku..
6. Pokud je váš životopis zaměřen na určitou kariéru nebo na zaměstnavatele, musíte znát všechny jejich požadavky a zmiňovat je v životopisu velmi jasně
7. Dále je třeba poskytnout osobní údaje. Zvýrazněte kontaktní údaje.
8. Buďte profesionální, stručný a korektní. Vyhněte se, abyste nebyli příliš kreativní co se týče vzhledu životopisu.
9. Držte se co pravidla, že průvodní dopis by neměl být na více než jednu stranu.
10. V neposlední řadě nezapomeňte upravovat a znovu upravovat svůj životopis po dokončení psaní.

Nezapomeňte, že cílem vašeho životopisu je vyzdvihnout vaše úspěchy a kvalifikaci pro potencionálního zaměstnavatele.

Autor Admin

Najděte si lepší práci pomoci portálu www.bombajob.cz v největší aktuální nabídce pracovních míst z celé České republiky i v zahraničí. Vyhledávejte podle oboru, data nebo klíčového slova.