Hledat novou práci není jen tak. Existuje spousty možností jak to dělat, ale pouze pár z nich vede k úspěšnému cíli. Ukážeme Vám tři způsoby jenž vám pomohou při hledání nové práce.

Přístup k hledání práce

1) je jako kdyby to byla práce na plný úvazek, protože to tak je. Pokud byste měli práci, tak nejspíše takovou, že budete pracovat stejnou dobu každý den (například v 8 hod.) Budete mít na oběd hodinu (nebo méně) a ukončíte každý den (jako ve 17 hodin). Pracoval byste pět dní každý týden. A vy budete tvrdě pracovat, abyste dosáhli co nejvíce, protože vaše kariéra závisí na tom.

Když hledáte nějakou práci, měli byste sledovat stejný typ plánu, protože vaše budoucnost na tom závisí. Pokud k hledání nové práce bude pro vás jen něco jako koníček, na který máte čas jen někdy, zaručujeme že vám hledání práce bude trvat déle. Takže zítra začněte tím, že se pustíte do hledání práce jako kdyby to byla vaše práce na plný úvazek.

Dělejte to jako projekt

2) Přístup k hledání práce, jako by to byl projekt. To znamená, že byste měli stanovit cíle pro sebe, dělat plány a sledovat svůj pokrok. Měli byste aplikovat všechny nástroje a dovednosti, které jste použili při své poslední práci, na projekt “hledání vaší další práce”.

Berte to jako důležitý projekt. Čím dřív to dokončíte, tím dříve se dostanete do práce.

Buďte vlastní šéf

3) Nastavte očekávání toho co musíte splnit a monitorujte svou práci. Vytvořte si týdenní plán, abyste zhodnotili svůj výkon. Doporučuji to dělat tak že si budete dělat dva zápisy. První je upřímné hodnocení toho, co jste dosáhli během předchozího týdne. Druhým je nástin vašich plánů na příští týden. Vaše plány by měly zahrnovat vaše cíle, akce a priority. Při prvním zápisu těchto zpráv napište hodnocení toho, co jste dosud dělali. Popište výsledky, kterých jste dosáhli. A porovnejte tyto výsledky s tím, co jste chtěli mít.

Dále mapujte realistický plán pro příští týden na základě dosažitelných cílů. Mohli byste například stanovit cíle pro počet lidí, které budete volat, počet schůzek na setkání, které budete navštěvovat, a výzkum, který budete provádět.V následujících týdnech porovnejte výsledky, které jste získali během předchozího týdne s cíli, které jste nastavili. Například, pokud jste se chystali zúčastnit dvanácti pohovrů a zúčastnili jste se pouze dvou, měli byste a) vysvětlit, proč se to stalo a b) naplánovat akce, které zvýší vaši úspěšnost.

Hledání práce je práce na plný úvazek a vyžaduje precizní plánování a velkou vytrvalost.

Autor Admin

Najděte si lepší práci pomoci portálu www.bombajob.cz v největší aktuální nabídce pracovních míst z celé České republiky i v zahraničí. Vyhledávejte podle oboru, data nebo klíčového slova.